Strona główna » Osocze bogatopłytkowe – efektywna pomoc nie tylko w problemach natury estetycznej
kobieta ma wykonywany zabieg ostrzyknięcia twarzy

Osocze bogatopłytkowe – efektywna pomoc nie tylko w problemach natury estetycznej

Medycyna estetyczna to dziedzina, która stale się rozwija. Z takich zabiegów korzystają nie tylko dojrzałe osoby, które chcą spowolnić procesy starzenia, ale również takie, które po prostu chcą zmienić coś w swoim wyglądzie. Zabiegi wykonywane w sprawdzonych gabinetach są w pełni bezpieczne i pozwalają osiągnąć naprawdę satysfakcjonujące efekty. Jedną z metod ich wykonywania jest, zastosowanie osocza bogatopłytkowego. Czym jest i do czego można je wykorzystywać?

Czym właściwie jest osocze bogatopłytkowe? 

Kwas hialuronowy czy toksyna botulinowa to preparaty, które wiele osób kojarzy z medycyną estetyczną. Nie każdy jednak słyszał o osoczu bogatopłytkowym. Otóż wspomniany preparat jest pozyskiwany z krwi Pacjenta. Jest niezwykle cenny, ponieważ wyróżnia się większym stężeniem płytek krwi w porównaniu z fizjologicznym osoczem. Ponadto jego popularność wynika z tego, że osocze bogatopłytkowe przyspiesza proces gojenia się ran czy wygładzania blizn. Ponadto sprzyja też odbudowie tkanki kostnej. Warto również nadmienić, że preparat jest wykorzystywany nie tylko w medycynie estetycznej, ale również w stomatologii, ponieważ przyspiesza regenerację tkanek przyzębia.

Do czego wykorzystywane jest osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej? 

Najważniejszym pytaniem, które zadają Klienci naszej kliniki medycyny estetycznej w Wałbrzychu, jest to, jakie efekty można otrzymać dzięki przeprowadzeniu zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Otóż w zależności od dolegliwości czy potrzeb, z którymi przychodzi Pacjent, preparat może przyczynić się do korekcji zmarszczek i fałd czy wypełnienia blizn potrądzikowych.

Oprócz tego zabiegi są też polecane osobom, które skarżą się na nadmierne wypadanie włosów, mają zniszczone włosy albo chcą zregenerować skórę po zabiegach chirurgii plastycznej i dermatologicznych. Warto również wspomnieć, na jakich częściach ciała można wykorzystywać omawiany preparat. Osocze bogatopłytkowe może być stosowane w celu poprawy wyglądu ust, czoła, podbródka, policzków, fałd nosowo-wargowych, okolic oczu i powiek, fałd na szyi i karku, dekoltu i dłoni.

go to top