Strona główna » Zmarszczki mimiczne – przyczyny powstawania i metody redukcji
zmarszczki mimiczne

Zmarszczki mimiczne – przyczyny powstawania i metody redukcji

Zmarszczki mimiczne to nieestetyczne wgłębienia, która pojawiają się na twarzy w wyniku nieustannej pracy mięśni. Mięśnie twarzy kurczą się pod wpływem wyrażania różnorodnych emocji, takich jak radość, smutek, czy złość. W rezultacie skóra staje się coraz bardziej wiotka i traci jędrność. Z poniższego artykułu dowiesz się, jakie są główne przyczyny powstawania zmarszczek mimicznych i w jaki sposób można się ich pozbyć. Zapraszamy do lektury.

Jakie są przyczyny powstawania zmarszczek mimicznych?

Zmarszczki mimiczne to uciążliwy problem, który dotyka osoby w każdym wieku. Pogłębiają się one w procesie skurczów mięśni, które są wynikiem ekspresji emocji. Wówczas skóra zaczyna się szybko kurczyć i rozkurczać, co stopniowo prowadzi do utraty jej elastyczności. W rezultacie pojawiają się zmarszczki w okolicy oczu, czoła, czy tuż nad łukiem kupidyna. Kolejną przyczyną powstawania zmarszczek mimicznych jest proces starzenia się skóry. Wraz z upływem lat zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego i elastyny, które są odpowiedzialne na nawilżenie i elastyczność skóry twarzy. Dlatego też warto wykonywać zabiegi, które mogą zapobiec lub zredukować zmarszczki mimiczne.

W jaki sposób można zredukować zmarszczki mimiczne?

Zmarszczki mimiczne są między innymi wynikiem utraty jędrności i nawilżenia skóry. Dobrym rozwiązaniem będzie regularne stosowanie kremów nawilżających i dbanie o odpowiednie nawodnienie skóry. Niestety często samodzielna pielęgnacja nie wystarcza, aby zlikwidować zmarszczki. W takiej sytuacji warto skorzystać z profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej, które mogą skutecznie zredukować kurze łapki, czy poprzeczne zmarszczki czoła. Skuteczny może też okazać się zabieg mezoterapii niwelującej odwodnienie skóry i zagęszczającej jej strukturę.

go to top