Strona główna » Fizjoterapia

Fizjoterapeuta

Fizjoterapeuta w Vita Centrum to specjalista zajmujący się utrzymywaniem i przywracaniem zdolności ruchowych Pacjentów. Lekarze w naszych gabinetach wykorzystują w celu terapeutycznym ruch i inne czynniki fizyczne występujące w naturze. W Vita Centrum pracują wykwalifikowani specjaliści w tej dziedzinie, którzy oferują kompleksowe zabiegi fizykoterapeutyczne i rehabilitacyjne. W rezultacie Pacjenci naszych gabinetów zyskują gwarancję poprawy sprawności ruchowej oraz wzmocnienia organizmu. Z pomocą fizjoterapeuty można również skutecznie złagodzić ból i cieszyć się przywróconą sprawnością fizyczną. Wśród najczęstszych schorzeń, z jakimi zgłaszają się Pacjenci do gabinetu Vita Centrum, zalicza się z pewnością te dotyczące:

 • dolegliwości neurologicznych,
 • układu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego,
 • układu sercowo-naczyniowego,
 • układu oddechowego.

Na czym polega masaż leczniczy?

Masaż leczniczy to jeden z najpopularniejszych zabiegów, na jaki decydują się Pacjenci Vita Centrum. Jego zadaniem jest wpływanie lecznicze na tkanki danej osoby za pomocą odpowiednich technik – ugniatania, rolowania, naciskania, masażu poprzecznego itp. Takie ruchy pozwalają zwiększyć przepływ krwi do chorych miejsc ciała powodując efekt leczniczy. W efekcie Pacjenci mogą cieszyć się z redukcji bólu, zmniejszenia napięcia mięśni i tkanek, przyspieszenia regeneracji mięśni i ograniczenia postępu zaniku mięśni.

Zapraszamy do gabinetu fizjoterapeuty w Vita Centrum. Nasi fizjoterapeuci współpracują z ortopedami, dzięki czemu oferują najskuteczniejsze leczenie dolegliwości bólowych. Zatrudniamy wykwalifikowanych specjalistów, którzy pomagają m.in. w przeciążeniowych bólach kręgosłupa, dolegliwościach reumatycznych, urazach i złamaniach czy zaburzeniach napięcia mięśniowego.

Masaż

Rodzaje masaży:
 • Masaż klasyczny. Celem masażu jest zadziałanie na układ ruchu, powodując poprawę funkcjonowania: skóry, tkanki łącznej, tkanki mięśniowej, mięśni, ścięgien, torebek stawowych, okostnej, kości, układu krwionośnego a także układu limfatycznego. Masaż klasyczny po części działa również na narządy wewnętrzne.

 • Masaż sportowy. W zależności od etapu treningów i od indywidualnych potrzeb sportowca dzieli się na: treningowy, przedstartowy, startowy, powysiłkowy, podtrzymujący. Indywidualnie dobrana praca na tkankach miękkich i stawach w poszczególnych etapach przygotowań i zawodów przynosi sportowcom wiele korzyści. Nie tylko w biomechanice ruchu, ale też w aspekcie neurologicznym, zwiększając lub zmniejszając pobudliwość nerwową. Również z psychologicznego punktu widzenia masaż sportowy odgrywa istotną rolę. Wpływa na samopoczucie sportowca, znosząc jego gorączkę przedstartową, czy działając relaksująco w przerwie między zawodami.

 • Drenaż limfatyczny

  Drenaż limfatyczny jest bardzo specyficznym rodzajem masażu. Jako jedyny oddziałuje przede wszystkim nie na układ krwionośny, ale na naczynia limfatyczne. Ich charakterystyczna funkcja i budowa determinują sposób wykonywania tego zabiegu. Drenaż limfatyczny wykorzystywany jest przede wszystkim w obrzękach kończyn, ale nie tylko.

  Oferujemy:

  • Masaż klasyczny / Profilaktyczny
  • Masaż Sportowy
  • Masaż leczniczy: masaż tensegracyjny, masaż tkanek głębokich, manualny drenaż limfatyczny, masaż izometryczny + elektrostymulacja z narzędziem compex, rozbijanie punktów spustowych
  • Masaż relaksacyjny
  • Indywidualne ćwiczenia korekcyjno ruchowe

  Damian Sipiorski 
  Technik masażysta przyjmuje w VITA CENTRUM przy ul. Wieniawskiego 31 w Wałbrzychu (Podzamcze) we wtorki i czwartki od godz. 16.00 

  Rejestracja telefoniczna: tel. 74 300 01 03

  go to top