Strona główna » Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe zęba

W Vita Centrum oferujemy kompleksowe leczenie kanałowe zęba, które wielu Pacjentom daje możliwość uratowania zębów jeszcze do niedawna skazanych na usunięcie. Zabieg polega na usunięciu miazgi, która jest martwa lub zainfekowana z kanałów korzeniowych oraz komory zęba. W tym celu stosujemy techniki mechaniczne, a następnie odkażamy kanały poddane leczeniu i wypełniamy je za pomocą specjalnych materiałów. Dzięki doświadczonemu personelowi i zaawansowanemu sprzętowi zapewniamy wysoką skuteczność leczenia kanałowego zębów. W naszym Gabinecie wykorzystujemy specjalny mikroskop, a dodatkowo w celu precyzyjnej diagnozy wykonujemy także zdjęcia RTG.

Dlaczego warto wybrać stomatologiczne leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Stomatologiczne leczenie kanałowe pod mikroskopem, jakie oferujemy w Vita Centrum to najwyższa precyzja oraz bezpieczeństwo terapii. Dzięki nowoczesnemu mikroskopowi Pacjenci zyskują pewność oczyszczenia i wypełnienia kanałów aż po wierzchołek korzenia. To z kolei gwarancja wysokiej skuteczności leczenia i wpływa na powodzenie dalszej terapii – zwłaszcza, gdy na takim zębie ma zostać osadzone wypełnienie protetyczne. Takie leczenie to również dostęp do znacznego powiększenia i oświetlenia opracowywanego zęba. Nasi specjaliści mogą więc dokładnie określić kształt korzeni, ilość kanałów oraz dostrzec ewentualne nieprawidłowości, których zobaczenie bez powiększenia nie byłoby możliwe. Podczas zabiegu stosujemy znieczulenie miejscowe lub ogólne, dlatego też kuracja jest praktycznie całkowicie bezbolesna dla Pacjenta. Jest ona także wykonywana w pozycji leżącej, co znacznie poprawia komfort, a lekarzowi ułatwia manewrowanie w trudno dostępnych miejscach jamy ustnej. Tak wyleczony kanałowo ząb można poddać w następnych działaniach takich procesom, jak m.in. zabiegi stomatologii estetycznej czy zabiegi chirurgiczne.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty precyzyjnego leczenia kanałowego zębów w Vita Centrum. Nasi lekarze dysponują cennym doświadczeniem i wiedzą, które sprawiają, że Pacjenci mogą cieszyć się upragnionymi rezultatami leczenia.

Rejestracja telefoniczna: tel. 698 175 787

go to top