Strona główna » Fizjoterapia

Fizjoterapia

Fizjoterapia jest nauką medyczną, której zadaniem jest utrzymywanie, rozwijanie i przywracanie zdolności ruchowych człowieka. Polega na wykorzystaniu w celach leczniczych ruchu oraz innych czynników fizycznych, z jakimi spotykamy się w naturze. Fizjoterapia obejmuje całość zagadnień związanych z leczeniem ruchem, zabiegami fizykoterapeutycznymi i stanowi podstawową składową rehabilitacji leczniczej (medycznej).

Celem fizjoterapii jest poprawa sprawności ruchowej i siły organizmu, złagodzenie bólu i przywrócenie sprawności fizycznej. Umożliwia to wznowienie codziennych czynności, w tym pracy, szkoły, zajęć rekreacyjnych i opieki osobistej. Fizjoterapeuci wykorzystują swoją wiedzę i umiejętności do poprawy szeregu schorzeń związanych z różnymi układami ciała, takich jak:

 • schorzenia neurologiczne (udar, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona),
 • schorzenia układu nerwowo – mięśniowo – szkieletowego (ból pleców, zaburzenia związane z urazami kręgosłupa szyjnego, urazy sportowe, zapalenie stawów),
 • schorzenia układu sercowo – naczyniowego (przewlekłe choroby serca, rehabilitacja po zawale serca),
 • schorzenia układu oddechowego (astma, przewlekła obturacyjna choroba płuc, mukowiscydoza)
Masaż

Rodzaje masaży:
 • Masaż klasyczny. Celem masażu jest zadziałanie na układ ruchu, powodując poprawę funkcjonowania: skóry, tkanki łącznej, tkanki mięśniowej, mięśni, ścięgien, torebek stawowych, okostnej, kości, układu krwionośnego a także układu limfatycznego. Masaż klasyczny po części działa również na narządy wewnętrzne.

 • Masaż sportowy. W zależności od etapu treningów i od indywidualnych potrzeb sportowca dzieli się na: treningowy, przedstartowy, startowy, powysiłkowy, podtrzymujący. Indywidualnie dobrana praca na tkankach miękkich i stawach w poszczególnych etapach przygotowań i zawodów przynosi sportowcom wiele korzyści. Nie tylko w biomechanice ruchu, ale też w aspekcie neurologicznym, zwiększając lub zmniejszając pobudliwość nerwową. Również z psychologicznego punktu widzenia masaż sportowy odgrywa istotną rolę. Wpływa na samopoczucie sportowca, znosząc jego gorączkę przedstartową, czy działając relaksująco w przerwie między zawodami.

 • Drenaż limfatyczny

  Drenaż limfatyczny jest bardzo specyficznym rodzajem masażu. Jako jedyny oddziałuje przede wszystkim nie na układ krwionośny, ale na naczynia limfatyczne. Ich charakterystyczna funkcja i budowa determinują sposób wykonywania tego zabiegu. Drenaż limfatyczny wykorzystywany jest przede wszystkim w obrzękach kończyn, ale nie tylko.

  Oferujemy:

  • Masaż klasyczny / Profilaktyczny
  • Masaż Sportowy
  • Masaż leczniczy: masaż tensegracyjny, masaż tkanek głębokich, manualny drenaż limfatyczny, masaż izometryczny + elektrostymulacja z narzędziem compex, rozbijanie punktów spustowych
  • Masaż relaksacyjny
  • Indywidualne ćwiczenia korekcyjno ruchowe

  Damian Sipiorski 
  Technik masażysta przyjmuje w VITA CENTRUM przy ul. Wieniawskiego 31 w Wałbrzychu (Podzamcze) we wtorki i czwartki od godz. 16.00 

  Rejestracja telefoniczna: tel. 74 300 01 03

  go to top