Strona główna » Zabiegi higieniczne

Piaskowanie zębów

W ramach zabiegów higienicznych w Vita Centrum oferujemy piaskowanie zębów, które pozwala utrzymać czystość jamy ustnej i zminimalizować ryzyko wystąpienia schorzeń przyzębia. Zabieg ten polega na usunięciu płytki nazębnej, osadów, które się na niej znajdują oraz przebarwień. Te ostatnie stanowią częsty problem Pacjentów i mogą wynikać m.in. z picia mocnej, czarnej herbaty, kawy lub palenia papierosów. Usuwamy naloty z zębów za pomocą piaskarki, czyli urządzenia wykorzystującego strumień wody pod ciśnieniem z dodatkiem drobinek czyszczących.

Techniki usuwania kamienia nazębnego

Jako zespół profesjonalistów z zakresu stomatologii za każdym razem tłumaczymy Pacjentom, że samo czyszczenie zębów nie spowoduje, że problem kamienia nazębnego zniknie. Korzystając z naszych zabiegów, można skutecznie zapobiec powstawaniu kamienia nazębnego. Usuwanie kamienia nazębnego wykonujemy w Vita Centrum za pomocą specjalnych urządzeń, które pozwalają pozbyć się z powierzchni zębów twardej, zmineralizowanej już płytki nazębnej, która może stanowić poważne zagrożenie chorobotwórcze. W ramach wykonania scalingu Pacjenci mogą cieszyć się bezbolesnym zabiegiem z użyciem narzędzi ultradźwiękowych.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty zabiegów w Vita Centrum. Każdego Pacjenta traktujemy indywidualnie i dobieramy do jego potrzeb odpowiedni sprzęt, techniki i środki do higieny zębów. Dodatkowo na każdej wizycie uczymy Pacjentów jak prawidłowo używać szczoteczki, nici dentystycznych oraz pozostałych narzędzi.

Rejestracja telefoniczna: tel. 698 175 787

go to top