Strona główna » Nasi Lekarze

Nasi lekarze

Nasi Lekarze

Lek. Diana Łożyńska-Pobhrebelna

LEKARZ ONKOLOG

Jest lekarzem medycyny, onkologiem. Ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w diagnostyce i leczeniu schorzeń onkologicznych, oraz prowadzeniu wizyt kontrolnych po przebytym leczeniu. Naukę zawodu rozpoczęła na wydziale lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu w 1989 roku, a ukończyła na Akademii Medycznej w Bydgoszczy. Specjalizację w dziedzinie radioterapii onkologicznej rozpoczęła w Centrum Onkologii w Bydgoszczy w 2000 roku, uzyskując tytuł specjalisty w 2008 roku. Do 2016 roku pracowała na stanowisku starszego asystenta w Oddziale i Zakładzie Radioterapii, Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Pracowała również w Międzynarodowym Centrum Onkoterapii Affidea w Koszalinie oraz, na stanowisku starszego asystenta, w Pierwszej Klinice Radioterapii i Chemioterapii w Instytucie Onkologii w Gliwicach. Od 2014 roku prowadziła Gabinet Pielęgnacji Zdrowia, współpracowała też z Zakładem Profilaktyki i Promocji Zdrowia przy Centrum Onkologii w Bydgoszczy oraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Koordynującym programy profilaktyczne w Bydgoszczy. Posiada też certyfikat praktyka w procesie ,,Soul Body Fusion”.  Od 2017 do lutego 2018 roku pełniła funkcję Koordynatora Oddziału Chemioterapii, Poradni Onkologicznej i Ambulatorium Chemioterapii w Dolnośląskim Centrum Transplantacji Komórkowych we Wrocławiu. Otworzyła również specjalizację z dziedziny immunologii klinicznej pod kierunkiem profesora Andrzeja Lange. Ponownie podjęła współpracę z Międzynarodowym Centrum Onkoterapii AFFIDEA, tym razem w Wałbrzychu. Od stycznia 2020 szkoli się również podyplomowo w zawodzie naturopaty.
Nasi Lekarze logo

Lek. Adam Krzywda

specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

W 2009 roku ukończył wydział lekarski Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, w 2017 roku zdobył specjalizację z Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Od 2011 roku jest pracownikiem Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu, gdzie pracuje i dyżuruje w obszarze Oddziału Ortopedii i Traumatologii jak i SOR. Zajmuje się m.in. artroskopią stawu kolanowego oraz stawu barkowego, endoprotezoplastyką stawu kolanowego i biodrowego, korekcją palucha koślawego stopy (hallux), korekcją palców młoteczkowatych, leczeniem cieśni kanału nadgarstka oraz operacyjnym leczeniem złamań. Stale poszerza swoją wiedzę i rozwija umiejętności biorąc udział w licznych szkoleniach, kursach i konferencjach naukowych w Polsce i za granicą. Od kilku lat prowadzi pracę nad nowoczesną techniką leczenia cieśni kanału nadgarstka metodą bipolarnej PRF – Pulsed Radiofrequency.

Nasi Lekarze logo

Lek. med. Zbigniew Piechocki

SPECJALISTA PSYCHIATRA

Udziela świadczeń w zakresie badania, leczenia i orzeczenia:
 schorzeń spowodowanych uszkodzeniem centralnego układu nerowego,
 schorzeń psychotycznych,
 uzależnień, zaburzeń afektywnych,
 zaburzeń lękowych, somatycznych i behawioralnych,
 zaburzeń osobowości
Nasi Lekarze logo

Mgr Krzysztof Adamkiewicz

psycholog

Udziela świadczeń w zakresie diagnostyki:
 otępień oraz schorzeń spowodowanych uszkodzeniem centralnego układu nerwowego,
 schorzeń psychotycznych,
 zaburzeń afektywnych,
 zaburzeń lękowych,
 zaburzeń osobowości,
upośledzeń umysłowych,
oceny ilorazu inteligencji,
Kamila Mędrykiewicz

Kamila Mędrykiewicz

certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień

Pedagog, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji. Absolwentka pedagogiki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, superwizor psychoterapii uzależnień PARPA i KBPN. Ukończyła Szkołę Psychoterapii Humanistycznej przy Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA. Trener II stopnia PTP. Swoją pracę systematycznie poddaje superwizji. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi i członkami ich rodzin, z uwzględnieniem DDA (dorosłych dzieci alkoholików). Prowadzi psychoterapię indywidualną oraz grupową osób dorosłych. Korzysta z różnych szkół terapeutycznych, elastycznie łącząc ich elementy. Najbardziej ceni podejście humanistyczno-egzystencjalne. Pomaga m.in. w problemach emocjonalnych i kryzysach wynikających z doświadczenia uzależnienia i nadużywania substancji, pracuje także z osobami doświadczającymi trudności w kontekście obciążających wydarzeń z przeszłości, przeżywającymi konsekwencje negatywnej samooceny, chcącymi poprawić swoje relacje z innymi, doświadczającymi kryzysu, poszukującymi sensu, pragnącymi uporządkować swoje życie oraz cierpiącymi z powodu długotrwałego smutku, lęku lub złości. Zajmuje się także prowadzeniem warsztatów i szkoleń z zakresu profilaktyki uzależnień, interwencji kryzysowej, umiejętności psychologicznych, rozwoju osobistego oraz grup i treningów interpersonalnych.
Nasi Lekarze logo

Lek. Ignacy Korzelik

urolog

Nasi Lekarze logo

Lek. Małgorzata Rosołowska

stomatolog

Nasi Lekarze logo

Lek. Joanna Stefaniak

stomatolog

Ewa Rusiecka

Lek. Ewa Rusiecka

stomatolog

Nasi Lekarze logo

Lek. Tomasz Kaptur

stomatolog

Nasi Lekarze logo

Mgr Damian Sipiorski

TECHNIK MASAŻYSTA

Z wykształcenia pedagog oraz technik masażysta, który łączy terapie umysłu i ciała, w celu całościowej terapii holistycznej. Praca nad ludzkim ciałem jest jego pasją oraz zamiłowaniem, dzięki czemu terapia ma wszechstronny wymiar jakościowy i daje oczekiwane efekty. Całościowe spojrzenie na ludzki organizm pozwala mu prowadzić zajęcia korekcyjno – ruchowe oraz pracować na co dzień jako terapeuta z osobami z niepełnosprawnością umysłową. Wyznaje zasadę:  Masaż i rehabilitacja to powołanie nie zawód.

Nasi Lekarze logo

Mgr Zuzanna Kipińska

PSYCHOLOG

Magister psychologii z 38 letnim stażem zawodowym w pracy z dziećmi i rodzicami.  Specjalizuje się w diagnozie psychologicznej trudności rozwojowych, intelektualnych, emocjonalnych, wychowawczych, relacji rodzinnych itp. dzieci, młodzieży – od niemowlęctwa po dorosłość. Prowadzi poradnictwo dla dzieci, rodziców i nauczycieli, opracowuje programy terapeutycznych dla dzieci z zaburzeniami rozwojowymi (zaburzenia ze spektrum autyzmu, upośledzenie umysłowe, dziecięce porażenie mózgowe). Prowadzi zajęcia grupowe dla dzieci i młodzieży z zakresu samopoznania, umiejętności rozwiązywania konfliktów, zachowań asertywnych, komunikatywności itd. Wspiera psychologicznie rodziny (także rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym). Prowadzi terapie grupowe i indywidualne dzieci niepełnosprawnych ruchowo i umysłowo, w tym z Zespołem Downa.
Ukończyła szereg kursów zawodowych wzmacniających kompetencje zawodowe m. in. w obszarze pracy z dzieckiem, w tym z dzieckiem głuchym, z poważnymi zaburzeniami rozwoju, dzieckiem autystycznym, z ADHD, w diagnozowaniu i terapii Autyzmu, Zespołu Aspergera, ADHD, FAS  itp.
Nasi Lekarze logo

Lek. Ludmiła Karwas - Nowocień

SPECJALISTA OTORYNOLARYNGOLOG

Specjalista otorynolaryngolog, ukończyła Uniwersytet Medyczny w Łodzi na Wydziale Wojskowo – Lekarskim. Pracowała na Oddziałach Otolaryngologii w Jeleniej Górze, w V Wojskowym Szpitalu w  Bydgoszczy, w Klinice Otolaryngologii Dziecięcej w Poznaniu oraz Bydgoszczy. Brała udział w wielu szkoleniach oraz licznych kongresach dotyczących leczenia schorzeń uszu, nosa, gardła, krtani. Posiada wieloletnie doświadczenie w leczeniu:
 • ostrych i przewlekłych zapaleń zatok przynosowych
 • przewlekłych zapaleń błony śluzowej nosa i gardła
 • ostrych i przewlekłych zapaleń krtani i tchawicy
 • chorób ucha zewnętrznego, środkowego i wewnętrznego
 • chorób uszu, nosa, gardła
 • zaburzeń słuchu
 • zaburzeń równowagi (zawrotów głowy)
 • chorób migdałków
 • chorób strun głosowych
 • chorób gruczołów ślinowych i języka
 • go to top