Strona główna » Zabiegi higieniczne

Zabiegi higieniczne

Jest to szereg zabiegów mających na celu poprawę higieny jamy ustnej oraz znacznie zmniejszających ryzyko wystąpienia chorób przyzębia. Higienizację możemy podzielić na kilka etapów: scaling, piaskowanie, polishing, fluoryzację oraz instruktaż higieny jamy ustnej.
Scaling – jest to bezbolesny zabieg zarówno profilaktyczny jak i leczniczy, polegający na usuwaniu twardych złogów nazębnych ( kamień ) za pomocą narzędzi ultradźwiękowych.
Piaskowanie – jest to zabieg polegający na usuwaniu płytki nazębnej, osadów i przebarwień (np. po herbacie, kawie, papierosach) z powierzchni zębów, za pomocą piaskarki. Urządzenie to wykorzystuje strumień wody pod ciśnieniem z dodatkiem drobin czyszczących.
Polishing – jest to zabieg polegający na polerowaniu powierzchni zębów za pomocą specjalistycznych past polerskich, gumek, pasków i szczotek.
Instruktaż higieny jamy ustnej – w naszym gabinecie każdy pacjent jest traktowany indywidualnie, do jego potrzeb dobieramy odpowiedni sprzęt, techniki oraz środki do higieny jamy ustnej. W czasie wizyty pacjent jest uczony jak w prawidłowy sposób używać szczoteczki, nici oraz innych narzędzi uzupełniających.

Rejestracja telefoniczna: tel. 698 175 787

go to top