Strona główna » Zdjęcia pantomograficzne

Zdjęcia pantomograficzne

W Vita Centrum wykonujemy także profesjonalne zdjęcia pantomograficzne, które pozwalają otrzymać pojedynczy wydruk obrazu struktur twarzy. Uwidacznia się na nim równocześnie całe uzębienie łącznie z tymi niewyrżniętymi i zatrzymanymi zębami. Zdjęcia pantomograficzne to także sposób na uwidocznienie struktur kostnych, które znajdują się w okolicy dolnej części twarzoczaszki. Na podstawie dokładnych zdjęć pantomograficznych lekarz może ocenić stan uzębienia z zatokami szczękowymi i stawami skroniowo-żuchwowymi. Pacjenci nie muszą obawiać się negatywnych skutków promieniowania RTG, ponieważ używane rzadko, nie zagraża ich zdrowiu.

Na czym polega badanie pantomograficzne?

Pantomogram zaliczany jest do badań radiologicznych zębów. Poza pełnym prześwietleniem uzębienia, częstym badaniem zalecanym przez dentystów jest także badanie punktowe zębów. Oba rodzaje diagnostyki stosowane są m.in. przy planowaniu leczenia kanałowego, próchnicy, stanów zapalnych, ocenie wypełnień i implantów. Samo wykonanie zdjęcia pantomograficzne jest bardzo szybkie i proste. Pacjent musi jednak zdjąć wcześniej wszystkie metalowe obiekty w obrębie głowy i szyi – biżuterię, aparaty ortodontyczne (ruchome), spinki do włosów itd. Następnie zakładany jest fartuch, który ochrania ciało przed promieniowaniem RTG. Następnie Pacjent może zbliżyć się do aparatu RTG i chwycić rękami uchwyt do umiejscowienia głowy w aparacie. Musi także oprzeć podbródek na podpórce i zagryźć siekacze na rowku zgryzaka. Za pomocą wskaźników laserowych technik właściwie ustawi aparat względem głowy Pacjenta.

Zapraszamy do wykonywania zdjęć pantomograficznych w naszym gabinecie Vita Centrum. Oferujemy nowoczesny sprzęt diagnostyczny i wsparcie wykwalifikowanego personelu.

go to top